Як отримати Повідомлення про введення в обіг засобів індивідуального захисту, що запобігають поширенню COVID-19

10 квітня 2020

З 20 березня 2020 року суб’єктам господарювання Львівщини, які вводять в обіг медичні вироби, включені до Переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), слід подати до Головного управління Держпраці у Львівській області  відповідну заяву.

Форма заяви доступна за посиланням: http://dsp.gov.ua/main-news/do-uvahy-importeriv-zasobiv-indyvidualnoho-zakhystu-postachannia-iakykh-zapobihaie-poshyrenniu-covid-19/ 

Також шаблон цієї заяви можна завантажити ТУТ.

Звертаємо увагу, що до заяви обов’язково слід долучити додатки щодо зовнішнього вигляду виробу, упакування, наявних сертифікатів на матеріали, етикетки, інструкції  щодо догляду та інше.

Увага! Заяви без зазначених додатків не будуть прийняті до розгляду.

Інформацію необхідно надіслати на електронну адресу Головного управління Держпраці у Львівській області: 13lv@dsp.gov.ua. В темі листа слід зазначити: «для надання повідомлення».

За результатами опрацювання поданих документів Управління видає заявнику Повідомлення про введення в обіг окремих медичних виробів, стосовно яких не виконані вимоги технічного регламенту, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я.

Розгляд документів та видача повідомлення здійснюються на безоплатній основі.

Нагадаємо, Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 226 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» на час дії пунктів 4 і 5 розділу I Закону України від 17 березня 2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до «Технічного регламенту засобів індивідуального захисту», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. № 761.

Установлено, що його дія цього технічного регламенту  не поширюється на засоби індивідуального захисту, як медичних виробів, включених до Переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224.