Семінар у Шевченківській райадміністрації: чи можна прийняти на роботу працівника на неповний робочий час

30 березня 2018

28 березня у приміщенні  Шевченківської районної адміністрації Львова  за участю головного державного інспектора ГУ Держпраці у Львівській області Галини Меленюк відбувся  семінар  для  роботодавців міста. 

В рамках заходу інспектор роз’яснила вимоги закононадвства про працю.

Зокрема вона розповіла про те, чи можна студента чи будь-якого іншого працівника прийняти на роботу у вигляді стажування.

Так, інспектор повідомила, що у 2014  Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким були внесені, зокрема, зміни до Кодексу законів про працю. Однією з основних змін трудового законодавства стала обов’язковість укладення трудових договорів з працівниками.

 «Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України»,- наголосила представник ГУ Держпраці.

Тобто, існує два основні правила. По-перше, обов’язкове документальне оформлення трудового договору, зокрема шляхом видання наказу чи розпорядження, а також повідомлення уповноваженому державному органу про прийняття працівника на роботу.

Серед іншого, учасники семінару поспілкувалися також  щодо можливості прийняття на роботу на неповний робочий час.

Так, Галина Меленюк поінформувала, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На просьбу вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.