Суб’єкти господарювання зобов’язані визначити реальну ступінь небезпеки об’єкта та провести його ідентифікацію

09 серпня 2019

Головне управління Держпраці у Львівській області доводить до відома суб’єктів господарювання, що будь-який об’єкт, де використовуються, виготовляються, переробляються чи транспортуються небезпечні речовини, може становити загрозу для мешканців прилеглих територій та навколишнього середовища та вважається потенційно небезпечним об’єктом або об’єктом підвищеної небезпеки. Для того, щоб визначити реальну ступінь небезпеки такого об’єкта, підприємство зобов’язане провести його ідентифікацію відповідно до кількості  порогової  маси небезпечних речовин. За результатами цих досліджень потенційно небезпечний об’єкт може бути віднесений до об’єктів підвищеної небезпеки І чи ІІ класу, або і надалі буде вважатися потенційно -небезпечним об’єктом.

Суб’єкти господарювання, у власності або користуванні яких є хоча б один потенційно  небезпечний об’єкт, чи які мають намір розпочати будівництво такого об’єкта, зобов’язані організувати проведення його ідентифікації відповідно до вимог «Порядку ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою КМУ від 11 липня 2002 р. № 956.

Звертаємо увагу: результати ідентифікації  підприємства зобов’язані надіслати до територіального управління Держпраці у двотижневий термін.

Наголошуємо, що суб’єкти господарювання відповідальні за своєчасне, повне і достовірне проведення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки. Відтак, у випадку недотримання цих вимог несуть відповідальність, яка передбачена чинним  законодавством.