У Стрийському відділенні бурових робіт говорили про вимоги промислової безпеки

22 лютого 2018

Про дотримання  вимог нормативно-правових актів з питань праці, охорони праці та промислової безпеки під час ведення робіт підвищеної небезпеки при бурінні свердловин на нафту і газ йшлося під час превентивного заходу у Стрийському відділенні бурових робіт  ПАТ «Укргазвидобування».

Інспектори зазначили, що для запобігання аварій і забезпечення нормальних умов праці велике значення має підтримка обладнання, машин, агрегатів та інструментів у справному стані. Разом з тим фахівці ГУ Держпраці у Львівській області наголосили, що особливу увагу на об’єктах підвищеної небезпеки слід звертати на підтримку у справному стані пристроїв автоматики і контролю.

Вони повідомили, що профілактичний догляд за обладнанням і машинами складається з перевірки, попереджувальних ремонтів або заміни запасних частин до можливого виникнення відмови.

При цьому технічне обслуговування машин та агрегатів необхідно планувати так, щоб у міжремонтний період обладнання працювало надійно та безвідмовно. Слід не лише правильно установити тривалість періодів між перевірками обладнання, але  врахувати чинники, що свідчать про необхідність позачергової перевірки.

 Окрім цього, фахівці навели приклади аварійних ситуацій при бурінні свердловин, а саме: обрив бурового інструменту при бурінні, фонтанування свердловини при бурінні свердловини, затяжка та посадка бурового інструменту при спуско -підіймальних роботах та інші.