У ТзОВ “Сакура Вест” відбулася семінар-нарада з працівниками товариства

16 жовтня 2015

15.10.2015р. у товаристві з обмеженою відповідальності «Сакура Вест» відбувся семінар на тему: “Закон України ” “Про охорону праці” та зміни в трудовому законодавстві, що стосуються оплати праці та кадрової роботи”

Учасники семінару: головний державний інспектор з охорони праці Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Файчак Я.Я., головний державний газотехнічний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Гавришків В. Р., головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно правових актів Головного управління Держпраці у Львівській області Чучман В.Я. та працівники ТзОВ «Сакура Вест».

Мета семінару: проведення превентивних заходів щодо зменшення виробничого травматизму на підприємствах, а саме, ознайомлення з основними завданнями Державної служби України з питань праці, гарантії прав на охорону праці, організація охорони праці на підприємстві, документи, що належать до нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, відповідальність за порушення законодавства України про Охорону праці, ознайомлення з основними аспектами Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” №77- VII від 28.12.14, яким внесено зміни до Кодексу законів про працю України та іншими законодавчими актами, що регламентують питання праці.

Головний державний інспектор з охорони праці Файчак Я.Я. повідомив присутніх, що на даний час Головне управління Держпраці у Львівській області спрямовує свою діяльність на проведення превентивних заходів з питань охорони праці та промислової безпеки направлену на зменшення травматизму на підприємстві. Довів присутнім вимоги ЗУ “Про охорону праці” Постанова ВР № 2695-XII від 14.10.92, постанови КМУ від 26.10.2011 р. № 1107 про Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів, ЗУ «Про об’єкти підвищеної небезпеки» ПВР від 18.01.20001р № 2245–ІІІ, надав консультацію щодо організації функціонування системи управління охороною праці на підприємстві.

Головний державний газотехнічний інспектор Гавришків В. Р., наголосив , що 07.07.2015р введено в дію, тобто опубліковано в пресі, нові «Правила безпеки систем газопостачання» НПАОП 0.00-1.76-15, затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №285 від 15.05.2015р і зареєстровані у Міністерстві юстиції України 08.06.2105р за № 674/21119.

Вказані правила поширюються на суб’єкти господарювання і встановлюють вимоги безпеки до систем газопостачання для забезпечення споживачів зрідженим вуглеводневим газом з надлишковим тиском не більше 1,6 МПа, а саме на ГНС, ГНП, проміжні склади балонів, стаціонарні автомобільні газозаправні станції і пункти, резервуарні установки, групові газобалонні установки, індивідуальні газобалонні установки, випарні та змішувальні установки.

В зв’язку з введенням нових Правил суб’єкти господарювання зобов’язані провести позачергове навчання та перевірку знань інженерно – технічних працівників та обслуговуючого персоналу, що займається експлуатацією та технічним обслуговуванням газового обладнання, у даному випадку обладнання АГЗС (АГЗП).

Всі роботи з технічного обслуговування обладнання АГЗС (АГЗП)   повинні виконуватися з періодичністю вказаною у графіку Планово-попереджувальних ремонтів (ППР).

Періодичність обслуговування обладнання АГЗС (АГЗП) визначається у відповідності до періодичності вказаної у документації заводу виготівника того чи іншого обладнання. Тому нам кожній АГЗС (АГЗП) повинні бути копії документації заводів виробників (інструкцій та паспортів) на те чи інше обладнання.

Відомості про проведені роботи з технічного обслуговування газового обладнання АГЗС (АГЗП) заносяться до відповідних журналів.

Перевірки справності запірної та запобіжної арматури, гумотканевих рукавів та ін. оформляються відповідними актами.

Відомості про проведені огляди посудин, що працюють під тиском заносяться до попередньо зареєстрованих паспортів.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно правових актів Управління з питань праці Чучман В.Я. ознайомив працівників щодо порядку укладення трудового договору, акцентував увагу на типових порушеннях суб’єктами господарювання законодавства про працю та вимогах законодавства в частині строків виплати заробітної плати та розрахунків з працівниками при звільненні, повідомив щодо особливостей використання праці окремих категорій працівників (жінок, дітей та інвалідів), а також інформував стосовно гарантій для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків, поінформував щодо робочого часу та часу відпочинку працівників та ознайомив слухачів семінару із змінами трудового законодавства, надав консультації працівникам, щодо застосування норм трудового законодавства та акцентувала увагу присутніх на відповідальності винних посадових осіб за порушення законодавства про працю.

Представниками Головного управління Держпраці у Львівській області надано вичерпні відповіді на питання, які були поставлені працівниками підприємства.

IMG_4818 IMG_4832