Відбулося засідання постійної комісії з питань охорони праці у відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» ДП «Львіввугілля»

01 липня 2019

Днями на відокремленому підрозділі шахта «Лісова» ДП «Львіввугілля» відбулося засідання постійної комісії з питань охорони праці в якому взяли участь начальники дільниць, їх заступники, помічники, механіки, гірничі майстри, бригадири та головний державний інспектор відділу нагляду у вугільній промисловості ГУ Держпраці у Львівській області Олександр Арямін.

Фахівець  ГУ Держпраці розглянув обставини та причини групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, який стався у травні. Також  він ознайомив із заходами щодо запобігання  виникнення аналогічних випадків у майбутньому.

Водночас він поінформував про результати позапланової перевірки з дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при виконанні робіт на виїмкової дільниці лави №181, прилеглих до неї виробках 181 бортового та 181 конвеєрного штреків, стану ведення технологічної проектної документації виїмкової дільниці лави №181 та стану функціонування системи управління охороною праці та виробництвом на дільниці з видобування вугілля №1 на ВП «Шахта «Лісова» «ДП «Львіввугілля» і детально проаналізував виявлені порушення.

Інспектор вказав на  якість проведення інструктажів під час видачі нарядів, посилення відомчого контролю, заборону експлуатації несправного гірничошахтного обладнання, приведення шляхів пересування працівників в гірничих виробках у безпечний стан.

 Він також зазначив, що електрообладнання в шахті, зокрема кабелі  та  системи електропостачання,  в  процесі  експлуатації мають гарантувати електробезпеку працівників шахти, а також вибухо і пожежобезпеку. При цьому  допускається експлуатувати електрообладнання тільки у разі справних засобів вибухозахисту, блокувань, заземлень, апаратів захисту, схем управління та при непошкоджених кабелях.