Зварювальні роботи: про що слід пам’ятати працівнику, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю та оточуючим

12 вересня 2018

Днями у ТзОВ «Термо – Ізол» фахівці ГУ Держпраці у Львівській області провели семінар щодо охорони праці.

Під час семінару проаналізовано заходи щодо дотримання безпечних умов праці, які проводяться на підприємстві під час виконання зварювальних робіт.

Інспектор наголосив, що зварювальні роботи відносяться до категорії особливо небезпечних  для самого зварника та  для людей, що знаходяться в безпосередній близькості. Тому, дуже важливо дотримання техніки безпеки при підготовці та проведенні будь-яких видів зварювальних робіт.

Існує низка несприятливих факторів, здатних викликати порушення здоров’я при зварюванні: можливість ураження електричним струмом; пошкодження очей і поверхні шкіри в результаті впливу випромінювання електричної зварювальної дуги; попадання на тіло побічних продуктів зварювання і бризок розплавленого металу; ураження дихальних органів отруйними випарами і газами; висока ймовірність виникнення пожежі в зв’язку з сильним розігрівом залучених в робочому процесі конструкцій; отримання механічних травм.

ПІДГОТОВКА ДО ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ
З огляду на перелічені вище можливі ускладнення при виконанні зварювальних робіт, надзвичайно важливо виконати всі доступні запобіжні заходи:
перевірка готовності електричної мережі до безаварійного підключення наявного зварювального обладнання; підтвердження цілісності ізоляційних покриттів силових проводів і наявності надійного заземлення; виявлення несправностей зварювальної установки, супутніх механізмів і пристосувань; організація зручного доступу до місця зварювання і безперешкодного переміщення навколо нього; перевірка роботи вентиляційної системи або забезпечення умов для вільної циркуляції повітря.

ЗАХИСТ ОРГАНІВ ЗОРУ
Для захисту очей і обличчя використовуються зварювальні маски, захисні окуляри і спеціальні щитки. Якщо функції напарника обмежуються лише підготовчими заходами для виконання основних робіт, у таких ситуаціях добре підійдуть захисні окуляри.

ЗАХИСТ ВІД ОПІКІВ
Кращий захист від попадання бризок розплавленого металу або контакту з розпеченими поверхнями надає спецодяг зварника. Область рук добре захищають краги, для інших частин тіла ефективні спеціальні куртки, костюми, комбінезони, штани, а на ноги прийнято взувати черевики зварника. Весь спецодяг повинен підходити за розміром, бути зручним і справним. Дотримання цих умов допоможе виконати заплановану роботу максимально продуктивно і безпечно.