Яких вимог слід дотримуватись для безпечного проведення робіт у середині ємностей

16 серпня 2019

Фахівцями Головного управління Держпраці уЛьвівській області проведено семінар у ПП «Рональ», що здійснює діяльність у м. Новояворівсь.

Під час заходу держінспектори роз’яснювали вимоги чинного законодавства з охорони праці. Детально обговорили питання безпечного виконання  газонебезпечних робіт та робіт у середині ємностей для зберігання паливно-мастильних матеріалів.

Учасникам семінару було наголошено про основні заходи безпеки, які проводяться на підприємстві під час виконання газонебезпечних робіт та при виконанні робіт у середині ємностей для зберігання паливно-мастильних матеріалів.

Довідково: інформаційна пам’ятка щодо безпечного проведення робіт у середині ємностей

Ємності, що підлягають розкриттю, огляду, чищенню або ремонту повинні бути: звільнені  від продукту;  відключені від діючого устаткування і системи трубопроводів за допомогою стандартних заглушок (згідно схеми, прикладеної до наряду-допуску); промиті і провітрені; охолоджені до температури, що не перевищує 30° С.

Роботи усередині ємностей повинні:

  • виконуватися бригадою в складі не менше двох чоловік (працюючий і спостерігаючий). Усередині ємності, як правило, дозволяється перебування однієї людини. При необхідності одночасного перебування більшого числа працюючих, повинні бути розроблені та внесені в наряд-допуск  і  здійснені  додаткові   заходи   безпеки.
  • Перед спуском у ємність  працівник повинен надіти шланговий протигаз, рятувальний пояс із сигнально-рятувальною мотузкою. Пояс, карабін і сигнально-рятувальна мотузка повинні бути випробувані у встановленому порядку.
  • При відсутності зорового зв’язку між працюючим у ємності і спостерігаючим  повинна бути встановлена система подачі умовних сигналів. Спостерігаючий  зобов’язаний знаходитися біля люка ємності в такому ж спорядженні, як і працюючий, маючи при собі протигаз у положенні «напоготові».
  • Спостерігаючий зобов’язаний:

-стежити за сигналами і поведінкою працюючого усередині ємності;

-стежити за станом повітряного шланга протигаза і розміщенням пристрою для забору повітря;

-при необхідності викликати до місця роботи відповідального за проведення робіт, використовуючи встановлені способи зв’язку і сигналізації;

-спускатися в ємність в ізолюючому протигазі для надання допомоги працюючому у випадку погіршення його самопочуття тільки після попередження відповідального за проведення газонебезпечних робіт.

  • Спуск    працюючого в ємність і підйом із неї повинен здійснюватися по справних переносних сходах. Перевірка справності, стійкості та надійності закріплення сходів на місці роботи проводиться в присутності відповідального за проведення робіт.
  • При спуску в ємність і підйомі із неї забороняється тримати в руках будь-які предмети. Усі необхідні для роботи інструменти і матеріали повинні подаватися в ємність способом, що виключає їх падіння, іскроутворення і травмування працюючих. Способи безпечного спуску в ємність працюючих, інструментів і матеріалів, а також способи евакуації працюючих визначаються особами, відповідальними за проведення газонебезпечних робіт.

Наголошуємо: якщо в діях працюючого усередині ємності є відхилення від звичайної поведінки  (ознаки нездужання, спроба зняти маску протигазу), а також при виникненні інших обставин, що загрожують його безпеці, роботу потрібно негайно припинити, а працівника із ємності евакуювати.