На шахті “Відродження” проведено практичне навчання щодо введення в дію плану ліквідації аварії

21 лютого 2020

20 лютого 2020 року у відокремленому підрозділі «Шахта «Відродження» ДП «Львіввугілля» відбулись позмінні збори трудового колективу з питань охорони праці. Участь у них взяли державний інспектор відділу нагляду у вугільній промисловості Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Зла, працівники Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону ВГРЗ та члени допоміжної гірничо-рятувальної команди.

Під час засідання  проведено практичне навчання працівників шахти щодо введення в дію плану ліквідації аварії.

Для навчання були застосовані учбові саморятівники, киснево-дихальні респіратори Р-30, які застосовують в непридатній для дихання атмосфері, засоби первинного пожежогасіння та надання першої домедичної допомоги. Працівників перевірили на знання плану ліквідації аварій щодо  кожного  робочого  місця,  сигналів аварійного оповіщення,  правил поведінки під  час  аварій,  шляхів пересування та запасних виходів із шахти, місць розташування засобів протиаварійного захисту і самопорятунку та вміння ними користуватися. Відпрацьовані навички надання первинної домедичної допомоги.

Наталія Зла наголосила, що забороняється видача нарядів на роботи в шахті за відсутності членів допоміжної гірничорятувальної команди у зміні згідно з розташуванням, яке передбачене планом ліквідації аварії. У ВП «Шахта «Відродження» розузгоджені 8 позицій. Відтак фахівець Держпраці  наголосила, що ведення гірничих робіт у виробках, що відповідають цим позиціям не допускається.