За результатами планової перевірки у Львівській дирекції АТ “Укрпошта” 6 осіб притягнуто до адмінвідповідальності та рекомендовано зупинити експлуатацію небезпечного обладнання

07 лютого 2020

У ІІІ декаді січня відбулась планова перевірка щодо стану охорони праці та промислової безпеки у Львівському відділенні «Укрпошти».

Стан дотримання вимог безпеки перевірено у Львівській  дирекції АТ “Укрпошта”, Центрі управління нерухомим майном та інфраструктури, відділенні поштового зв’язку у м. Львів та Пустомитівському районі,  Дільниці оброблення пошти у м. Новояворівськ,  Дільниці оброблення пошти у м. Жовква, Центрі  поштового  зв’язку № 2 у м.Новояворівськ, Центрі  поштового  зв’язку № 5 у м. Жовква, Центрах перевезення та оброблення пошти.

В межах контрольних заходів комісія держінспекторів Головного управління перевірили функціонування системи управління охороною праці, організацію безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, організацію та виконання робіт у газовому, ліфтовому господарстві на автотранспорті та інших сферах.

Під час перевірки фахівці виявили 101 порушення вимог безпеки. З них –  10 порушень вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці стосувались ведення робіт підвищеної небезпеки, 15 – експлуатації машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Зокрема встановлено, Товариство не отримало Дозвіл Держпраці на експлуатацію твердопаливного  водогрійного котла TKAN 300 (зав. № 101214035) та газового водогрійного котла BISONNO 350 (зав. № 06624200028736), що експлуатуються у котельні на вул. Словацького, 1.

Відсутній дозвіл Держпраці і на експлуатацію електричного тельфера (зав. № 1214) та талі ручної  (зав. № 12540).

Не зареєстровано в Головному управлінні декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на обладнання.

Виявлено низку порушень Правил безпеки систем газопостачання. Зокрема, не складено паспорт газового господарства, не проведено перевірку димовентиляційних каналів та сигналізатора контролю мікроконцентрацій чадного газу та контролю довибухових концентрацій газу. Не повідомлено газорозподільне підприємство про необхідність відключення газовикористовуючого котла в паливній при несправності димового і вентиляційного каналів.

Також встановлено, що на робочих місцях працівників не проведено лабораторний контроль шкідливих факторів.  Працівники, в тому числі ті, які працюють у шкідливих і небезпечних умовах праці, не забезпечені належним чином спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту.

За результатами проведеної перевірки комісія прийшла до висновку, що керівництвом Львівської дирекції АТ “Укрпошта” не встановлено належного контролю у підпорядкованих підрозділах за забезпеченням безпечних умов праці у відповідності до вимог чинного законодавства. Відтак, на усунення порушень внесено обов’язковий до виконання припис, а за їх допущення до адміністративної відповідальності притягнуто 6 посадових осіб Товариства.

Окрім цього, у зв’язку з наявністю порушень, які несуть загрозу життю та здоров’ю працівників керівництву Товариства рекомендовано зупинити виконання робіт в електроустановках до 1000 В та експлуатацію електроустановок,  експлуатації електричного тельфера (зав. № 1214), талі ручної (зав. № 12540), твердопаливного  водогрійного котла TKAN 300 (зав. № 101214035), газового водогрійного котла BISON NO 350 (зав. № 06624200028736) у котельні на вул. Словацького, 1 та експлуатацію газовикористовуючого котла в паливній відділення поштового зв’язку у м.Щирець до усунення порушень.