Підприємства водопровідно-каналізаційної галузі попередили про небезпеки
27 липня 201626 липня, фахівцями Головного управлінням Держпраці у Львівській області проведено семінар-нараду з керівниками та представниками служб охорони праці водопровідно-каналізаційного господарства м. Львова та області. Серед запрошених також були присутні представники Управління соцзахисту ЛОДА та ДП «Західний ЕТЦ Держпраці».
Відкрив захід начальник Управління нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки Іван Луцик. Фахівець повідомив усім причину і основну мету проведення даної зустрічі.
– Ситуація, яка спостерігається на підприємствах водопровідно-каналізаційних підприємств, викликає занепокоєння. Кількість смертельних нещасних випадків у 4 рази збільшилась у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року: у І півріччі 2015 року під час виробничої діяльності в даній галузі згинуло 2 працівника, у 2016 – 8, – зазначив І. Луцик та проінформував про обставини і причини настання вищезазначених випадків.
З презентацією на тему: «Запобігання нещасним випадкам на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства” виступив головний державний інспектор Володимир Стащишин. Інспектор детально розповів про нещасні випадки, які трапились протягом 2015 – 2016 років на Львівщині. Наголосив, що всі роботи, які проводяться на даних об’єктах, вимагають посиленої уваги, особливо у літній період часу, так як вони є роботами підвищеної небезпеки.
– Необхідно пам’ятати, що земляні роботи, роботи у замкненому просторі, в тому числі колодязях, люках та відстійниках, мають проводитись виключно кваліфікованим персоналом, який забезпечений всіма необхідними засобами індивідуального захисту, – наголосив фахівець. Також детально роз’яснив порядок допуску працівників до робіт у замкненому чи обмеженому просторі та під час виконання земляних робіт. Перелічив види робіт, виконання яких можливе лише після отримання наряд-допуску.
На завершення, присутнім керівникам наголошено на необхідності отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Представникам служби охорони праці рекомендовано здійснювати постійний контроль за своєчасним проведенням інструктажу робітникам на робочому місці, за проведенням щорічних навчань з питань охорони праці; забезпечити постійний контроль повітряного середовища під час виконання газонебезпечних робіт а, при необхідності (в разі високих температур повітря тощо) обмежити їх виконання.
На завершення присутнім вручили розроблені фахівцями відділу нагляду в АПК та СКС “Памятки з охорони праці щодо дотримання вимог безпеки при виконанні робіт у замкненому (обмеженому) просторі, в тому числі колодязях, люках, відстійниках тощо” та домовились провести на таку тему зустрічі і у районних центрах.